میترا حاجی نجفی

میترا حاجی نجفی مدیرمسئول نشر تعالیم حق ، عضو هیئت رئیسه انجمن جبهه طبیعت و همچنین ناشر کتب معنوی و فعال محیط زیست است. ایشان همچنین ریاست هیئت مدیره موسسه هنرهای زیستن سماوی را بر عهده داشته است. او از سال ۱۳۷۳  فعالیت های خود را آغاز کرد و بتدریج وارد امور خیریه شد. از سال ۱۳۷۵ فعالیت های انتشاراتی خود را آغاز نمود و به جمعی پیوست که شماری از آنان از شاگردان استاد ایلیا«میم» رام الله بوده و اکنون با عنوان جمعیت آل یاسین شناخته می شوند. از سال ۸۴ و در پی برگزاری همایش ها و جلسات سخنرانی چند هزار نفره برای پیمان فتاحی موسسات وابسته به جمعیت ال یاسین با محدودیت فعالیت مواجه شدند و برخوردهایی توسط وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی با آنها صورت گرفت. در ارتباط با موسسات تحت مسئولیت خانم نجفی، این فشارها ابتدا با خودداری از صدور مجوز برای چاپ کتاب نمود پیدا کرد و سپس کتاب های موسسه انتشاراتی وی از نمایشگاه ها و فروشگاه ها جمع شد. غرفه نشر تعالیم حق در نمایشگاه بین المللی کتاب توسط حراست نمایشگاه تعطیل گردید (شانزدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب- سال ۸۴). احضار وی به همراه تعداد دیگری از مدیرمسئولان نشریات و موسسات وابسته به آل یاسین آغاز گردید و در نهایت خام نجفی همراه با پسر ۲۶ ساله خود طی یک اقدام برنامه ریزی شده دستگیر و روانه بند ۲۰۹ زندان اوین گردید.
چاپ کتاب “جریان هدایت الهی” که مجموعه سخنرانی های ایلیا رام الله (فتاحی) در سن ۲۳ سالگی است بصورت اتهامی برای مدیر مسئول نشر تعالیم حق در آمد. وی پس از ۵ ماه زندان آزاد شد اما مجوز این نشر هرگز توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تمدید نشد.

میترا حاجی نجفی فارق التحصیل مدرک کاردانی رشته بهداشت حرفه ای و ایمنی صنعتی ( مدرک کاردانی از وزارت کار) در سال ۵۶ است که به دلیل مصادف شدن با انقلاب فرهنگی، ادامه این رشته در مقطع کارشناسی برای خانم ها با مانع مواجه شد و پذیرش خانم ها برای این رشته بطور کلی متوقف گردید. وی برای ادامه تحصیل در رشته مورد علاقه خود به آلمان سفر کرد اما بعد از ۳ ماه مجدداً به ایران بازگشت و تصمیم گرفت بجای تحصیل در دانشگاه، در حوزه معنویت، فرهنگ و عرفان به تحقیق و فعالیت بپردازد. وی در سال ۵۸ و پس از بازگشت به ایران ازدواج کرد.
وی دارای مدرک دان دو کاراته کیوکوشین از نماینده جهانی این رشته در خاورمیانه، گواهینامه نجات غریق و آب درمانی از فدراسیون نجات غریق ایران ( مدرک فدراسیون) می باشد.

 

اکوتور انجمن جبهه طبیعتمیترا حاجی نجفی از فعالان زمینه های فرهنگی و اجتماعی، امور خیریه و از مدافعان محیط زیست است. وی فعالیتهایی در زمینه داستان نویسی، برگزاری همایش های فرهنگی، جلسات سخنرانی برای مدرسین علوم موفقیت، خودشناسی و علوم معنوی را در کارنامه خود دارد. همچنین در طول دوران فعالیت خود سمینارهای زیست محیطی، طبیت گردی را برگزار کرده است.

میترا حاجی نجفی در سال ۷۸ همراه با تنی چند از فعالان محیط زیست، انجمن جبهه طبیعت را تاسیس کرد و فعالیت هایی را در زمینه حفظ و دفاع از محیط زیست و حیوانات گسترش داد. از جمله فعالیتهای انجمن جبهه طبیعت می توان به احداث پناهگاه قوها و پرندگان مهاجر در کنار تالاب انزلی، و ایجاد سایت باغ پرندگان در سلکه اشاره نمود. ( سایت جبهه طبیعت).
آنفولانزای مرگبار پریس کی نژاد

در سال ۹۵ با ورود آنفولانزای طیور به ایران، کتابی با عنوان “آنفلوانزای مرگبار” توسط انجمن جبهه طبیعت منتشر گردید که در بخشی از آن نسبت به امکان جهش ویروس آنفولانزای مرغی هشدار داده شده بود. (کتاب انفلوانزای مرگبار مرغی چاپ سال ۱۳۸۵ و ویرایش دوم ان در ۱۳۹۵ که اجازه چاپ ان داده نشد)

دسته‌بندی‌ها: فعاليت ها

30s دیدگاه

دیدگاه خود را ارسال کنید

آدرس ایمیل شما در هیچ‌جا منتشر نخواهد شد.