معرفی مستندسازان

ادوارد مایکل “بیر گریلز” (“Edward Michael “Bear Grylls)

ادوارد مایکل “بیر گریلز” (“Edward Michael “Bear Grylls)Bear Grylls1

تولد: 7 ژوئن 1974 (سن 42)

محل تولد: بریتانیا

حرفه: ماجراجو، نویسنده و مجری تلویزیون

بیر گریلز 7 ژوئن سال 1974 در ایرلند شمالی به دنیا آمد. او در سراسر جهان به عنوان معروف ترین چهره ی ماجراجویی و بقا در طبیعت شناخته شده است. سفر او به این وادی، در بریتانیا آغاز شد، جاییکه پدرش کوهنوردی و قایقرانی را به او یاد داد.

بیر از سن جوانی در هنرهای رزمی آموزش دید و سه سال به عنوان سرباز در نیروهای ویژه بریتانیا همراه با یکان ویژه هوایی 21، انجام وظیفه کرد. در اینجا بود که مهارت های بسیاری را کسب کرد. مهارتهایی را که در مقابل مادر طبیعت به کار میبرد و طرفدارانش در سراسر جهان از تماشای آنها لذت می برند.

گریلز در سال 1996 در سقوط آزاد با چتر نجات، دچار سانحه شد به طوری که 3 تا از مهره های او آسیب دید. طبق نظر پزشک جراحش، او به اندازه یک مو با فلج شدن برای تمام عمر فاصله داشت و ممکن بود دیگر هرگز توان راه رفتن نداشته باشد. او 12 ماه را برای توانبخشی صرف کرد.

گریلز 18 ماه پس از آسیب دیدگی در سال 1998 به رویای دوران کودکی خود یعنی صعود به اورست، دست یافت. بیر در سن 23 سالگی جوانترین بریتانیایی و جزء جوانترین افرادی بود که به این فتح بزرگ رسید.

در سال 2004 درجه فرمانده افتخاری در نیروی ذخیره دریایی سلطنتی به او اعطا شد و در 2009 در سن 35 سالگی به عنوان جوانترین فرمانده پیشاهنگی منصوب شد. و در 2013 درجه سرهنگ افتخاری نیروهای ویژه تفنگداران دریایی سلطنتی به وی اعطا شد.Bear Grylls2

محبوب ترین برنامه تلویزیونی او انسان در برابر طبیعت ‘Man vs Wild’ (2006-2011) است که با تخمین 1.2 میلیارد نفر، پربیننده ترین برنامه جهان شد. او همچنین مجری برنامه پرطرفدار تلویزیونی دویدن در طبیعت ‘Running Wild’ (2014) در شبکه NBC است که بعضی از شناخته شده ترین ستاره های سینمای جهان را در ماجراجوییهای باورنکردنی با خود همراه میکند. شرکت کنندگان در فصل اول این مجموعه اریزاک افرون، بن استیلز، تامرون هال، دیون ساندرز، چنینگ تاتوم و تام آرنولد و شرکت کنندگان فصل دوم کیت وینسلت، کیت هادسون، درو بریس، جس تیلور فرگوسن، اد هلمز، میشل رودریگز، جیمز مارسدن و مایکل بی جردنِ بسکتبالیست، بودند که همراه گریلز در سفری دو روزه به حیات وحش رفته و در شرایط سخت برای بقا تلاش کرده اند و روش های مختلفی را برای پشت سر گذاشتن موانع طبیعی آزموده اند.

باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا یکی دیگر از مهمانان بیر گریلز در این مستند بود. او به منظور درک بهتر از شرایط زمین و تاثیرات تغییرات اقلیمی بر آن، سه روز را با بیر گریلز در مناطق قطبی آلاسکا زندگی کرده است. بیر گریلز با اشاره به گذراندن لحظات استثنایی با باراک اوباما، تعهد رئیس‌جمهور آمریکا برای مقابله با تغییرات آب و هوا را الهام‌بخش دانست.

در بخشی از این مستند” بیر گریلز” بقایای ماهی های قزل آلایی که خرس ها از رودخانه شکار کرده و خورده اند را پیدا می کند و سپس توضیح می دهد که خرس ها بیشتر بافت های چربی و مغز و پوست ماهی را دوست دارند و بخش های گوشتی ماهی را رها می کنند. گریلز سپس پس مانده های گوشتی قزل آلاها را کباب کرده و با اوباما Bear Grylls3می خورند.

اوباما در این مستند به بیر گریلز می گوید او بسیار دوست دارد تا صاحب نوه باشد و مطمئن باشد که نوه هایش نیز بتوانند طبیعت مناطق قطبی کره زمین را ببینند.

در مستند شش قسمتی مأموریت بقا Bear Grylls Mission Survive (2015) هشت چهره شناخته شده عازم یک سفر اکتشافی 12 روزه به جنگل‌های بارانی کاستا ریکا می‌شوند.

آنها در این ناحیه باید شیوه مسیریابی در زمین‌های ناهموار، ساختن پناهگاه، روشن کردن آتش و خوردن غذاهای طبیعی را یاد بگیرند. این هشت نفر طیف وسیعی از چالش را پشت سر می‌گذارند. بیر گریلز هر هفته یکی از این افراد را حذف می‌‎کند و در آخر سه نفر از آنها باقی می‌مانند.

بیر گریلز در سال 2015 موفق به کسب جایزه آکادمی فیلم و تلویزیون بریتانیا (BAFTA) برای برنامه ایسلند با بیر گریلز شد.

او 22 کتاب تألیف کرده است. از جمله پرفروشترین زندگینامه شخصی در جهان، معروف ترین عنوان کتاب راهنمای بقا برای زندگی و استقامت واقعی، پرفروشترین مجموعه رمان به نام پرواز روح و فرشته های سوزان و کتابهای داستانی ماموریت بقا که به تنهایی بیش از 4 میلیون کپی در چین فروخته شد.

بیر گریلز، خارج از تلویزیون به عنوان سخنران انگیزشی، در موسسه ها، کلیساها، مدارس و دیگر سازمانها، سخنرانیهای جهانی برگزار میکند.

Bear Grylls4

فیلم شناسی بیر گریلز:

2005 Escape to the Legion پخش شده از کانال 4 بریتانیا
2006-2011 انسان در برابر طبیعت Man vs. Wild پخش شده از شبکه دیسکاوری
2010 سناریو بدترین شرایط Worst-Case Scenario پخش شده از شبکه دیسکاوری
2011 آخر هفته بیر در طبیعت Bear’s Wild Weekend پخش شده از کانال 4
2013 زنده بیرون آمدن Get Out Alive پخش شده از شبکه NBC
2013 فرار از جهنم Escape from Hell پخش شده از شبکه دیسکاوری
2014 دویدن در طبیعت با بیر گریلز Running Wild with Bear Grylls پخش شده از شبکه NBC
2014 ایسلند با بیر گریلز فصل اول The Island with Bear Grylls (Season 1) پخش شده از کانال 4
2015 بیر کریلز: مأموریت بقا سری اولBear Grylls: Mission Survive پخش شده از ITV
2015 ایسلند با بیر گریلز فصل دوم و سوم پخش شده از کانال 4
2015 مسابقه بقا Survivor Games پخش شده از تلویزیون Dragon
2016 بیر گریلز: مأموریت بقا سری دوم پخش شده از ITV
2016 مدرسه بقای بیر گریلز Bear Grylls’ Survival School پخش شده از CITV

• Website: http://www.beargrylls.com

• Other Accounts:
o beargrylls(Twitter)
o beargrylls(Instagram)
o http://beargrylls.tumblr.com(Tumblr)

منابع:

https://www.facebook.com/RealBearGrylls
https://en.wikipedia.org/wiki/Bear_Grylls
http://www.asriran.com/fa/news/415367/

دکمه بازگشت به بالا