اخبار

برای پیروز و احتمال انقراضش

برای پیروز و احتمال انقراضش!

1. پیروز بی‌شک یکی از مشهورترین سلبریتی‌ها در حوزه ناآدم‌هاست! روزشمار زندگی او در طول این یازده‌ماه و تماشای قدکشیدن‌ها و بازیگوشی‌هایش چنان پرخواهان بود که اگر علیرضا شهرداری یک صفحه اختصاصاً برای او در اینستاگرام باز کرده بود، شمار دنبال‌کنندگانش از شمار دنبال‌کنندگان تمام صفحه‌های نمایندگان مجلس به همراه سخنگوی دولت و رییس کل بانک مرکزی فزونی می‌گرفت! نمی‌گرفت؟

2. او این روزها که همه در التهاب صعود تاریخی دلار یا بهتر است بگویم: سقوط مرگبار ریال هستند، دچار ناراحتی گوارشی و یبوست مزمن شده و همینطور که در این تصویر می‌بینید، اینک وی را به بیمارستان دامپزشکی مرکزی تهران منتقل کرده و مشغول مداوایش هستند.

3. تعداد پیام‌هایی که در دایرکت، تلگرام و واتس‌آپ در طول چند ساعت اخیر دریافت کرده و جملگی نگران حال پیروز هستند، برایم امیدبخش است! لابد می‌پرسید چرا؟

4. راستش اگر یک ناظر بی‌طرف هم‌اکنون جامعه ایران را رصد کند … بعد از اعتراض‌های خونین چند ماه گذشته که اینک در آستانه سال نو به بدترین دوران ارزش پول ملی رسیده و از مرزهای پنجاه و شش هزار تومان به ازای هر دلار هم گذشته است؛ بی‌تردید گمان خواهد برد که برای چنین جامعه‌ای نگرانی‌های محیط‌زیستی دیگر مجالی برای دیده‌شدن و توجه ندارند! و امید همینجاست که می‌روید … اینکه هنوز در شورانگیزترین و مشهورترین سرود انقلابی ایرانیان – اثر شروین حاجی‌پور – محیط‌زیست و ترس از انقراض پیروز نقشی پررنگ دارد و امروز بسیاری برای سلامتی پیروز دست به دعا برداشته‌اند، آشکارا نشان از جایگاه ممتاز ارزش‌های محیط‌زیستی در نزد ایرانیان دارد.

5. برای دوست بزرگوارم، علیرضا شهرداری عزیز و همه آنهایی که سالهاست بی‌منت برای نجات یوزپلنگ ایرانی از خطر انقراض تلاش کرده‌اند، آرزوی صبوری، قدرت و امید دارم. ایرانیان هرگز خدمات و تلاش‌های شما را فراموش نخواهند کرد؛ چه پیروز بماند و چه خدای ناکرده برود پیش دو داداش مرحومش و نبیند دلار شصت‌هزار تومانی و بالاتر را …

منبع: کانال تلگرام محمد درویش

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا