اخبار

دكتر هرمز اسدي رفت تا گوزن‌هاي زرد ايراني بمانند…

چهارشنبه ی سرد و برفی شب 19 دی، غم از دست دادن دكتر هرمز اسدي و مهندس عباس‌پور بر دلهایمان نشست. ایشان در جريان انتقال 6 گونه گوزن زرد از ساري به ياسوج، در محور شهرضا- سميرم دچار سانحه شده و جان سپردند. پیکر ایشان بنا بر وصیت خویش در قبرستان ورجین واقع در منطقه حفاظت شده ورجین (در لواسانات) به خاک سپرده خواهد شد.
در اين سانحه خودروي پيكاب متعلق به اداره كل محيط‌زيست ياسوج به دره سقوط كرد و دكتر اسدي بر اثر ضربه مغزي در دم جان سپرد و مهندس حبيب عباس‌پور نيز بر اثر جراحت شديد پس از چند ساعت در بيمارستان جان به جان آفرين تقديم كرد.
دكتر هرمز اسدي عضو هيات علمي دانشگاه آزاد تهران بود و به تدوين سه مبحث اكولوژي حيات وحش، مباني مديريت وحش و فنون و روش حيات وحش اشتغال داشت و دكتراي خود را از دانشگاه يوتمبرگ آلمان دريافت كرده بود.  دكتر هرمز اسدي در زمينه‌هاي مختلف محيط‌زيست، تحقيقاتي در ايران، دوبي، استراليا، هند، پاكستان، نپال، برمه و  بنگلادش به انجام رساند كه از آن جمله مي‌توان از تحقيق درخصوص پستانداران به ويژه بازهاي شكاري در دوبي، فوك خزر نام برد؛ حفظ و حراست از گونه يوزپلنگ ايراني نيز اولين بار از سوي اين استاد دانشگاه مطرح شد.
جای ایشان در عرصه محیط زیست خالی خواهد ماند چرا که شخصیت های برجسته ای چون دكتر هرمز اسدي در این عرصه انگشت شمار هستند. تا کی رسد زمانی که استعدادی چون او متجلی شود …
انجمن جبهه طبیعت ضایعه درگذشت اين محقق سخت‌كوش و دوستدار واقعی طبيعت را به خانواده ايشان و ملت ایران خصوصاً به طبیعت دوستانی که قلبشان همواره برای آبادانی میهن شان و حفظ میراث طبیعی این سرزمین می تپد، عمیقاً تسلیت مي‌گويد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا