اخبار

خرس های سیاه در خانه

در حالی که در بسیاری از نقاط دنیا تاثیر تغییرات اقلیمی چندان جدی گرفته نمی شود در بسیاری از نقاط دنیا، خشکسالی که از تاثیرات تغییرات اقلیمی قلمداد می شود، بیداد می کند. در جایی که در شاخ آفریقا مردم از خشکسالی کشته می شوند، در برخی نقاط خشکسالی موجب کشته شدن حیوانات و بی خانمانی آن ها شده است. خبرها از ایالات متحده آمریکا حاکی از آن است که خشکسالی شدید در تگزاس خرس های سیاه را از بی آبی و بی غذایی به سمت مناطق مسکونی و شهرها کشانده است و البته تعداد زیادی حیوان را در نبراسکا و داکوتا به کشتن داده است.
به گزارش سبزپرس و به نقل از رویترز، به دلیل این خشکسالی کم سابقه و به تبع آن نایاب شدن آب و غذا، خرس ها برای زنده ماندن ناچار شده اند در ایالت تگزاس به سمت مناطق مسکونی بروند.
گزارش داده شده است که بابت گرمای هوا و خشکی زیاد خفاش ها نیز در این ایالت الگوهای خواب و بیداری خود را تغییر داده اند.
فاجعه در تگزاس اما به این موارد محدود نمی شود؛ گزارش شده است که هزاران گاو به دلیل گرما و خشکی هوا در ایالت داکوتا و نبراسکا تلف شده اند.
اما آمدن خرس های سیاه به مناطق مسکونی در جایی رخ می دهد که این جانوران در زیستگاه های طبیعی خود امکان پیدا کردن آب و غذا ندارند و البته بروز آتش سوزی در جنگل های این مناطق، خرس های سیاه را به شهرها سوق داده است.
تعدادی از ساکنان تگزاس از ورود خرس های سیاه به باغچه ها و حیات خانه هایشان گزارش داده اند. از 31 ماه می (10 خرداد) سال جاری تاکنون 13 خرس سیاه در مناطق مسکونی تگزاس دیده شده اند. / ن.ح
http://isdle.ir/news/index.php?news=6345

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا