اخبار

آن سوي زيبايي هاي گهر؛ نيمه پنهان اشتران كوه

دریاچه گهر به عنوان یکی از زیباترین دریاچه های آب شیرین ایران با خطراتی از جمله هجوم زباله های تجزیه ناپذیر روبرو است به طوری که این مخاطرات حیات این دریاچه زیبا و گونه های زیستی این اکوسیستم را تحت تاثیر قرار داده است.
به گزارش سبزپرس، عدم توجه به ساماندهي حضور گردشگران در منطقه بکر اشترانکوه و دریاچه گهر، کوهی از زباله را در این مسیر انباشته و تخریبهای زیست محیطی را ایجاد کرده است که این امر بارها از سوی تشكل هاي فعال در حوزه محیط زیست مورد انتقاد قرار گرفته است.
این در حالی است که در آخرین مورد، حجم زیادی از زباله ها در جنگلی که میان دو دریاچه گهر بزرگ و کوچک قرار دارد پیدا شده بود که تلمبار شدن این زباله ها (که عمدتا قوطی کنسرو بودند) در طول دست کم یک دهه اخیر را نشان می داد. این میزان زباله روند حیات گونه های زیستی در این جنگل را با مخاطراتی روبرو ساخته بود.
اين در حالي است كه به گفته مدير كل محيط زيست استان لرستان «به طور متوسط در فصل گردشگری دریاچه گهر، نزدیک به 70 هزار نفر از این دریاچه بازدید می کنند که اگر برای هر نفر تنها یک کیلوگرم زباله هم در نظر بگیریم ما در محل این دریاچه کوهستانی با نزدیک به 7 تا 10 تن زباله مواجه هستیم.»
انتشار اين عكس ها نه به منظور متهم كردن نهاد هاي اجرايي، نظارتي و یا حتي گردشگران است بلکه تنها نشان دادن حقيقت پنهان نگين ارزشمند زاگرس مورد نظر است. حقيقتي كه اگر تداوم يابد، داشته هاي طبيعي اين درياچه بي نظير به تاراج خواهد رفت

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا