اخبار

توله ببر و اورانگوتان ها

يك جفت توله ببر سوماترا و يك جفت بچه اورانگوتان در باغ وحشي در اندونزي به همبازي‌هاي جدانشدني‌ بدل شده‌اند. به گزارش آسوشيتدپرس دوستي ميان نيا و اما، دو بچه اورانگوتان ماده 5 ماهه، و دما و مانيس، دو توله ببر نر در باغ وحش ” تامان سفري” در شهر سيسوراي اندونزي شكوفا شده است كه آنها در مهد كودك آن اتاقي مشترك دارند. اين چهار توله پس از آنكه مدت كوتاهي پس از زايمان بوسيله مادرهايشان طرد شدند، در كنار هم  قرار گرفتند و از آن هنگام با يكديگر بازي مي‌كنند، بدن يكديگر را مي‌خارانند و نيشگون مي‌گيرند و پس از خسته شدن در بغل هم چرت مي‌زنند.
يكي از نگهبانان باغ وحش مي‌گويد چنين وضعيتي بسيار غيرمعمول است و هيچگاه در حيات وحش ديده نمي‌شود. به گفته اين نگهبان در يك ماهي كه اين توله‌ها در كنار هم قرار دارند، هيچ عمل خصومت‌آميزي نسبت به هم نشان نداده‌اند.
هر دوي يبرها  و اورانگوتان‌هاي اندونزي گونه‌هاي در معرض خطر انقراضي هستند كه به علت تخريب مداوم زيستگاه‌هايشان تهديد مي‌شوند. به گفته كارشناسان دوستي استثنايي ميان اين بچه ببرها و بچه اورانگوتان‌ها كوتاه‌مدت خواهد بود زيرا با بزرگ شدن اين حيوانات غرايز اصلي‌شان خود را نشان خواهد داد.

منبع: همشهري آنلاين

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا